.::. دفتر نهاد رهبری .::.

سه وزنه بردار زنجانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

زنجان - ایرنا - دبیرهیات ورزش وزنه برداری استان زنجان گفت: سه وزنه بردار شاخص و مطرح زنجانی از سوی فدراسیون این رشته ورزشی به اردوی آمادگی و انتخابی تیم ملی دعوت شدند.

تاریخ: 1394/04/20 - 09:01


سه وزنه بردار زنجانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

داوود وثیقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حسین سلطانی وزنه بردار نوجوان دسته وزنی 56 کیلوگرم و امیر عزیزی و مهدی کرمی ورزشکاران نوجوان دسته وزنی 69 و 77 کیلوگرم، نفرات دعوت شده به این اردو هستند.

وی اظهار کرد: این سه ورزشکار وزنه بردار زنجان دارای رکوردهای کشوری خوبی هستند که امید می رود در اردوهای آمادگی و انتخابی تیم ملی بتوانند با نشان دادن شایستگی ها و توانمندی های خود و بهبود رکورد زده شده در ترکیب تیم ملی قرار گیرند.

وثیقی با بیان اینکه اردوی آمادگی و انتخابی تیم ملی وزنه برداری جوانان و نوجوانان ایران پس از پایان ماه مبارک رمضان و به احتمال بسیار در تهران برگزار خواهد شد افزود: قرار است تیم ملی جوانان و نوجوانان ایران به ترتیب در رقابت های لهستان و تایلند برگزار شود.

دبیر هیات وزنه برداری استان زنجان گفت: زنجان در ورزش وزنه برداری از استان های مطرح و شایسته محسوب می شد و درزمان حاضر نیز تلاش می شود این رشته ورزشی زنجان به جایگاه اصلی و واقعی خود دست یابد.

وثیقی افزود: هم اکنون قریب به 200 ورزشکار زیر پوشش این هیات هستند که 100 نفر آنان بطور مرتب و منظم بر سر تمرینات حاضر می شوند که از این تعداد نیز قریب 40 نفر نوجوان و مابقی جوان می باشد.

وی با بیان اینکه وزنه برداری زنجان در رده سنی نونهال، بزرگسالان و پیشکسوتان فعال نیست، یادآورشد: فدراسیون تصمیم دارد رده سنی نونهالان را نیز فعال کند که در این صورت با جلب و جذب ورزشکاران نونهال می توان از پایه ورزش وزنه برداری را تقویت کرد.