.::. دفتر نهاد رهبری .::.

راهپیمایی روز قدس، واجبی که مردم زنجان ادا کردند

زنجان - ایرنا - مردم زنجان امسال بار دیگر در حماسه ای پرشور شرکت کردند و نشان دادند در مسیر دفاع از مظلومان فلسطین، هرگز عقب نشینی نمی کنند و همواره در ادای واجب دفاع از مظلوم پیش قدم هستند.

تاریخ: 1394/04/20 - 09:11


راهپیمایی روز قدس، واجبی که مردم زنجان ادا کردند

نوای الله اکبر که برخاست، آسمان داغ ظهر تابستان زنجان، رنگ حماسه به خود گرفت، مردم گروه گروه در کنار هم ایستادند و صف های درهم تنیده استقامت را شکل دادند.

نوای الله اکبر که برخاست گویی که وقت نماز است، گویی که وقت ادعای تکلیف دینی است، مردم در صفوف به هم پیوسته استبداد و ظلم ستیزی دیوار شدند و مشت های گره کرده شان سینه گرمای تابستان را درید.

نوای الله اکبر که برخاست، مردم برای اقامه واجبی دیگر برخاستند، صف به صف ایستادند، فریاد یکی کردند و یک صدا نوای 'القدس لنا' سر دادند.

امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر زنجان شاهد لحظه به لحظه وقوع حماسه ای بود که هر سال با حضور گسترده روزه داران رقم می خورد.

امسال پرچم فلسطین دوشادوش پرچم جمهوری اسلامی ایران پیش قراول راهپیمایان بود، نوجوانانی که خوب می دانستند، هم اکنون هم سن و سالانشان در فلسطین در حال جنگ با متجاوزان صهیونیستی هستند، پرچم دار این میدان بودند.

ردیف نخست راهپیمایی روز قدس زنجان پس از پرچم دو کشور در کنار حزب الله لبنان، ردیف جانبازانی بود که آمده بودند تا بگویند، حتی اگر با این تن و جان، رهبر فرمان دهد برای حمایت از مظلوم بر می خیزم و از دین و هم کیشانم دفاع می کنم.

مردم از هر قشر و گروهی دوشادوش هم ایستاده بودند و پر شورتر از هر سال، فریاد می زدند 'مرگ بر اسرائیل'.

زن و مرد همه همصدا بودند و سختی روزه داری و حضور در صحنه را به جان خریدند تا بار دیگر به جهانیان نشان دهند که قدس تنها نیست، فلسطین پاره ای از جان و تن اسلام است و تا وقتی که اسلام هست و مسلمان هست، فلسطین و فلسطینی تنها نخواهد بود.

مردم فریاد می زدند مرگ بر اسرائیل و صدای فریادشان تمام فضای آسمان زنجان را در آغوش می گرفت و می رفت تا همراه با شعار و فریاد میلیون ها مسلمان و آزادی خواه جهان همنوا شود.

مرگ بر اسرائیل برای ملت همیشه در صحنه جمهوری اسلامی، فقط یک شعار نیست، یک باور است، حقیقتی است که با فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی با جان و روح آنان در آمیخته است و به یک عقیده غیر قابل انکار تبدیل شده است.

و امروز همین باور، همین عقیده مردم روزه دار زنجان را همزمان با سراسر کشور به خیابان ها داغ کوچه مشکی کشاند تا در کنار همدیگر، با مشت های گره کرده، بلندتر و رساتر از همیشه فریاد بزنند 'مرگ بر سه رژیم قاتل کودکان، آل سعود و اسرائیل و آمریکای بی وجدان'.