.::. دفتر نهاد رهبری .::.

بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان به مناسبت روز جهانی قدس در دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس بیانیه‌ای منتشر کردند.

تاریخ: 1394/04/20 - 09:22


بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

به گزارش خبرنگار آنا در این بیانیه آمده است: قدس، سرزمین و موطن میلیون‌ها مسلمان و قبله اول مسلمین جهان است، سرزمین مجاهدان مخلص و دربندی است که بیش از 6 دهه این سرزمین شریف و بزرگ جهان اسلام از سوی معدود جماعتی غاصب و غارتگر با حمایت نظام سلطه به زنجیر کشیده شده است .

قصه قدس و مردمان سرزمینش، قصه پرغصه جهان اسلام و تمام آزادی خواهان جهان است. مردمان این قطعه از جهان اسلام از خانه و کاشانه‌شان مظلومانه رانده شده و سرزمین سبزشان به تلی از خاکستر تبدیل شده، درختان سرافراز و ایستاده زیتونشان شان قد خم کرده، پیران، جوانان، زنان، مردان و کودکان مظلومش با فقر و درد و بی‌خانمانی و غربت دست و پنجه نرم می‌کنند.

با وجود همه ظلم‌ها و ستم‌های روا داشته شده به قدس و مردمان مظلومش، صدای رسای « آزادی قدس » از چهار سوی جهان به گوش می‌رسد .

قدس و مردمان این دیار و همه آنانی که از موطن آباء و اجدادی‌شان رانده شده‌اند زنده و پاینده‌اند. بیت‌المقدس متعلق به جهان اسلام و ملت فلسطین است و غاصبان صهیونیست مهمانان ناخوانده سرزمین‌های اشغالی هستند .

در هیاهوی تبلیغات شوم و سهمگین نظام استکباری و استعماری سلطه، حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی با تأسی از آموزه‌های دین مبین اسلام و مکتب نورانی نبوی (ص) فریاد فرونهفته مسلمانان جهان برای آزادی قدس را در جهان طنین‌انداز کردند.

تصمیم احیاکننده قائد کبیر جمهوری اسلامی ایران در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک و پر فضیلت رمضان به عنوان «روز جهانی قدس » مصداق بارز کلام وحی است که می‌فرمایند:« اگر در راه دین از شما یاری طلبیدند بر شما واجب است که آنها را یاری کنید» .

فریاد رسای مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در راستای آزادی قدس شریف و سرزمین سرخ گون فلسطین مظلوم، براندام نحیف صهیونیزم غاصب لرزه خواهد افکند و بنیاد سستشان را فرو خواهد ریخت و از سوی دیگر بارقه امید به جهاد و مبارزه را در مجاهدان راست‌قامت فلسطین را بیش از پیش خواهد کرد .

حوادث تلخ و شرارت‌های دنیای استکبار و صهیونیزم در خاورمیانه و کشورهای مسلمان سوریه، عراق، بحرین و سایر نقاط جهان و کشتار بی‌رحمانه کودکان، زنان، پیران و اقدامات ضد بشری جماعتی نادان و پریشان حال به نام «داعش» آئینه‌ای برای تماشای چهره واقعی استکبار و استعمار قدیم و جدید در جهان است.

استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در تجدید میثاق با آرمان‌های والای شهیدان سرافراز، حضرت امام خمینی (ره) و تبعیت از فرامین رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله‌العالی) همگام با ملت شریف ایران در راهپیمایی روز قدس شریف حضور پیدا خواهند کرد و همچنین از عموم ملت بزرگ و انقلابی ایران دعوت می‌کند همچون گذشته با الهام گرفتن از آموزه‌های مترقی اسلام، با وحدت و انسجام در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» با گام‌های استوار و فریادرسای خود، «آزادی قدس شریف» را مطالبه کنند.