.::. دانشکده علوم، مهندسی و کشاورزی .::.

گروه ارشد خاک و پی

گروه ارشد خاک و پی

تاریخ: 1392/09/20 - 01:27


 اطلاعیه:

با توجه به تصمیم شورای آموزشی دانشکده فنی و مهندسی، مقرر گردید که حداکثر فرصت ارائه درس سمینار توسط دانشجویان ارشد عمران در نیمسال اول تحصیلی مورخ 15 شهریور و برای نیمسال تحصیلی دوم 15 اردیبهشت می باشد. این تاریخهای به منظور جلوگیری از مشکلات ایجاد شده در ثبت نمرات دانشجویان تصویب شده است. لازم به ذکر است در صورت عدم ارائه دانشجو در تاریخ مقرر، نمره توسط استاد مربوطه بصورت غیبت ثبت خواهد شد. 

 

توانایی های لازم برای داوطلبان این رشته

یک مهندس عمران باید بسیار اجتماعی و دارای توان بالائی در ایجاد ارتباط با دیگران باشد چون عمران یک رشته گروهی است یعنی مهندس عمران در محیط کار خود با اقشار مختلف جامعه از جمله کارگران، تکنسین‌ها و مهندسان رشته‌های دیگر سروکار دارد با توجه به کمیت و کیفیت درسهایی که در این رشته ارائه می‌گردد داوطلب باید از توان و دانش برتر در زمینه‌های ریاضی و فیزیک برخوردار باشد همچنین توان جسمی، قدرت تجزیه و تحلیل، قدرت تجسم و دقت کافی در بسیاری از مسائل را داشته باشد.

 

رشته مهندسی عمران دارای دو بعد اجرایی و نظری و آزمایشگاهی است، در این میان عده‌ای از مهندسین جذب کارهای اجرائی می‌شوند که در این صورت باید آمادگی کار در کارگاه‌های داخل و خارج شهر را داشته باشند یعنی برای برنامه‌ریزی و سروکار داشتن با اقشار مختلف مردم آماده باشند و عده‌ای نیز جذب بعد نظری و آزمایشگاهی مهندسی می‌شوند که این عده نیز باید آمادگی کارهای محاسباتی، دفتری و آزمایشگاهی را داشته باشند کارهایی که به ریاضیات قوی و صبر و حوصله بسیار نیاز دارد.

مبحث مهندسی ژئوتکنیک پایه و اساس مهندسی سازه می‌باشد. در خصوص اهمیت مهندسی ژئوتکنیک به سختی می‌توان اغراق نمود، زیرا ساختمان و سازه بایستی در ارتباط مستقیم با زمینی که بر روی آن قرار می‌گیرد باشد، مهندسی ژئوتکنیک به خصوصیات و مشخصات خاک و فنداسیون و پی و دینامیک خاک ارتباط دارد. همچنین مباحث مربوط به تونل‌ها، سدهای خاکی و آزمایشگاه‌های مکانیک خاک در زمره‌ی فعالیت‌های مهندسی ژئوتکنیک قرار می‌گیرد.

برای دیدن جدیدترین کنفرانسهای ژئوتکنیک به آدرس زیر توجه فرمایید

http://www.15wcee.org/

 

قابل توجه دانشجویان

برای دیدن دروس مجاز برای هر ترم و برای انتخاب واحد در نیمسال تحصیلی 90-91 در اینجاکلیک کنید.   

اطلاعیه:

1-کلیه دانشجویانی که در پرونده آموزشی خود تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات ندارند و اصل مدرک خود را به گروه ارائه نداده اند، هر چه سریعتر به آموزش دانشگاه مراجعه فرمایند.

2- کلیه دانشجویانی که درس روش تحقیق (درس جبرانی) را در ترم آینده اخذ می نمایند، به منظور اصلاح شهریه و تبدیل درس به درس جبرانی به گروه (آقای دستاران) مراجعه فرمایید.

 

قابل توجه دانشجویان

برای دیدن آخرین بخشنامه های آموزشی دراینجا کلیک نمایید.

 

 برای دیدن لیست کتابهاتی خریداری شده از بیست چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای گروه ارشد خاک و پی زنجان، در اینجاکلیک کنید.

 

 قابل توجه دانشجویان ارشد خاک و پی

با توجه به صورت جلسه شورای تخصصی گروه ارشد خاک و پی، به نکات ذیل توجه فرمایید:

1) دانشجویانی که قصد دفاع از پایانامه کارشناسی ارشد خود را دارند، جهت تعیین داور برای جلسه دفاع بایستی از طریق مدیر گروه خاک و پی اقدام نمایند در غیر اینصورت مجوز دفاع ارئه نخواهد شد.

2) در جلسه دفاع  پایانامه کارشناسی ارشد، دانشجو موظف است پرپوزال تایید شده خود را به همراه داشته باشد.

3) برای تایید پرپوزال در گروه ارشد خاک و پی، بایستی حداقل یکی از اساتید راهنما یا مشاور، در رشته خاک و پی (ژئوتکنیک) تحصیل کرده باشند.

4) در موقع ارائه پرپوزال به گروه و به منظور تایید آن، بایستی حکم کارگزینی اساتید راهنما و مشاور ضمیمه پرپوزال گردد.

5) برای تهیه پرپوزال به نکات قابل توجه تصویب شده در شورای تخصصی گروه که در تابلوی دانشگاه ارائه شده است، توجه شود.

 

آخرین تاریخ تحویل درس سمینار دکتر الهی در نیمسال اول 91-92 در تاریخ 28 فروردین 1392 ،(روز چهارشنبه ساعت 17) میباشد

 

اطلاعیه مهم

 دانشجویانی که در نیمسال اول 91-92 درس مکانیک خاک پیشرفته را با دکتر نظری دارند اینجاکلیک کنند.

قابل توجه دانشجویانی که درس مکانیک خاک پیشرفته را بادکتر صمد نظری در نیمسال دوم 91-92 اخذ نموده اند:

 با توجه به درخواست جمع کثیری از دانشجویان مبنی بر عدم تشکیل مجدد کلاس مکانیک خاک پیشرفته به اطلاع می رساند امتحان پایانترم به صورت غیر حضوری با پاسخ به سوالاتی دراین سایت آپلود می شود ملاک عمل می باشد

همچنین جوابیه سوالات امتحانی برگزار شده به همراه سوالهای جدید را می توانید دراینجادریافت نمایید

لازم به ذکر است که تاریخ پاسخگویی به سوالات مربوطه مورخ 6/4/92 از طریق ارسال به ایمیل ایشان می باشد

Samad.nazari@gmail.com