.::. دانشکده علوم پایه وپزشکی .::.

گروه آموزشی کارشناسی میکروبیولوژی

گروه میکروبیولوژی-کارشناسی

تاریخ: 1394/05/26 - 09:18


مدیر گروه رشته زیست شناسی-میکروبیولوژی(کارشناسی): دکتر آزاده توفیقی

ایمیل مدیر گروه زیست شناسی(میکروبیولوژی):azadeh_t392@yahoo.com

تلفن: 5-33421001-024 داخلی 2207

دانلود بیوگرافی مدیر گروه

میکروبیولوژی (Microbiology) علمی است که درباره میکروارگانیسم ها یا جانداران ذره ‌بینی بحث و گفتگو می‌کند. جانداران ذره‌ بینی به کلیه موجوداتی اطلاق می‌شوند که به علت کوچک بودن ابعاد فقط با ذره بین یا میکروسکوپ قابل مشاهده هستند.
علم میکروبیولوژی از سال 1674میلادی هنگامی که آنتوان لوون هوک ، با عدسی شیشه‌ای خود دنیایی از موجودات ریز را در قطره آب برکه مشاهده کرد شروع شد. در اواخر قرن 17 نظریه تولید خودبخودی مورد بحث قرار گرفت. دراین زمان بسیاری از دانشمندان از جمله فرانسیکوردی ، فکر می‌کردند میکروارگانیسم ها از مواد غیر زنده ایجاد شده‌اند. در سال 1766 اسپالانزانی نتیجه گرفت که میکروب ها از هوای غیرسترون وارد محلول های غذایی شده و آنها را فاسد می‌کنند. دو ابرمرد دنیای علم که به کنار گذاشتن نظریه خلق‌الساعه کمک شایانی کردند شیمیدان فرانسوی به نام پاستور و پزشک انگلیسی به نام تندال بود. در 100 سال گذشته میکروب شناسان موفق به دریافت چند جایزه نوبل شده‌اند
 میکروبیولوژی یکی از رشته های کنکور علوم تجربی است که برای مقطع لیسانس می توان در یکی از دانشگاه های کشور در ان تحصیل کرد. این علم به طور کلی در مورد میکروارگانیسم ها یا همان موجودات ریز ذره بینی بحث میکند که شامل باکتری،ویروس،قارچ،پروتوزوئرها،انگل ها،و... است البته در مقطع لیسانس بیشتر بحث وقسمت اصلی ان روی باکتریها است و در واقع میکروبیولوژی در دوره لیسانس بیش از دیگرمیکروارگانیسم ها به باکتری پرداخته البته دروسی مانند ویروس شناسی ،قارچ شناسی،هماتولوژی، انگل شناسی و... هستند ولی نسبت به دروس باکتری که شامل میکروبیولوژی۱و۲ ، باکتری شناسی ۱و۲ ، میکروبیولوژی محیطی و میکروبیولوژی کاربردی هستند کمترند. هم چنین یکی دیگر از دروس مهم این رشته درس ژنتیک۱و۲ میباشد. برای ادامه تحصیل پس از گرفتن مدرک لیسانس میتوان درهر رشته در مقطع کارشناسی ارشد مربوط به زیست شناسی شرکت کرد.
 
تاریخچه گروه:
گروه میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامي زنجان از مهر ماه 1371 با پذيرش 130 دانشجو در مقطع كارشناسي فعاليت خود را آغاز نمود. در حال حاضر اين گروه داراي  14 عضو هيات علمي مي باشد. گروه ميكروبيولوژي داراي آزمايشگاه هاي تخصصی ميكروبيولوژي ، باكتري شناسي، ژنتيك، بيوشيمي،زيست گياهي، زيست جانوري و شيمي مي باشد.
 
          مديريت گروه از بدو تاسيس تا كنون :
1.آقاي دكتر محمد حسين اسدي
2.آقاي دكتر حميد باغچه سرايي
3. آقاي دكتر مهدي رهنما
4. خانم دكتر شهرزاد نصيري سمناني
5. آقاي دكتر رسول شكري
6. خانم دكتر ساناز مهمازي
7. آقاي دكتر رضا شاپوري
8- خانم دکتر گلناز اسعدی تهرانی
9- خانم دکتر آزاده توفیقی
 

آموزش:

 علم میکروبیولوژی گرایش های مختلفی دارد که عبارتند از:
 الف) گرایش پزشکی: در این گرایش میکروب هایی که برای انسان بیماری زا هستند و چگونگی فغالیت آنها بررسی می شود. البته این گرایش قسمت کوجکی ازعلم میکروبیولوژی را برای خود اختصاص می دهد چرا که از میان میکروب های شناخته شده فقط حدود 170 نوع میکروب، بیماری زا هستند و بقیه میکروب ها تا کنون شناخته شده اند،میکروب های مفید می باشند.
 
ب) میکروبیولوژی غذایی: بسیاری از مواد غذایی مثل ماست یا پنیر به یاری میکروب ها تولید می شوند.
 ج) میکروبیولوژی صنعتی: در این گرایش از میکروبیولوژی ازمیکروب های مفید برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها و کمپوست میکروبی ( تهیه کود بهیاری مواد زاید و زباله ها) استفاده می شود، همچنین از میکروب ها در رفع آلودگی های محیط زیست استفاده می گردد.
رشته میکروبیولوی که با میکروارگانیسم ها یعنی موجودات ریز ذره بینی سر و کار دارد، دو جنبه مهم دارد،یکی مبارزه با میکروارگانیسم های خطرناک و بیماری زا که حیات انسانها، حیوانات وگیاهان را به خطر می اندازند و میکروبیولوژیست با شناسایی روش و مسیر ایجادبیماری ها می تواند این مسیر را متوقف کرده و از چرخه و سیر بیماری جلوگیری کند وجنبه دیگر استفاده بهینه و مناسب از میکروارگانیسم ها برای تولید مواد غذایی وتبدیل بهینه صنایع غذایی مثل تهیه پنیر، ماست و یا حتی نان و همچنین تولید داروهای پزشکی و دامپزشکی می باشد.
در واقع علم میکروبیولوژی در مورد چگونگی استفاده بهینه ازمیکروارگانیسم ها و جلوگیری از ضررها و زیان هایی که میکروارگانیسم ها می توانند به حیات انسان ها، دام ها و نباتات وارد کنند، بحث می کند.
 
 
 
دانلود ليست دروس رشته میکروبیولوژی (pdf)
دانلود برنامه ترمي  رشته میکروبیولوژی (pdf)