.::. دانشکده علوم انسانی واجتماعی واحدزنجان .::.

درباره دانشکده

دانشکده علوم انسانی

تاریخ: 1392/09/18 - 17:32


تاریخچه دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

       دانشکده علوم انسانی اولین دانشکده مصوب دانشگاه آزاد اسلامی و به عنوان بزرگترین مرکز دانشگاهی در زمینه آموزش و مطالعات علوم انسانی و اجتماعی شمالغرب کشور فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را رسما در سال 1378 آغاز نمود. بنای این دانشکده به نام یکی از فیلسوفان برجسته و تاثیر گذار ایران اسلامی یعنی شیخ شهاب الدین سهروردی مزین است. این دانشکده در سایت حضرت امام (ره) در شمال شهر زنجان واقع شده است. این دانشکده واجد یکی از غنی ترین کتابخانه ها در زمینه علوم انسانی و اجتماعی است.

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی از منظر آماری

1

تعداد دانشجو

4300نفر

2

تعداد اعضای هیأت علمی

63 نفر

3

تعداد مدرسین مدعو

25 نفر

4

تعداد رشته ها و گرایش های تحصیلی

23 رشته

 

 

چشم انداز توسعه ای دانشکده ی علوم انسانی و اجتماعی

1- امروزه مطالعات و پژوهش ها  در عرصه علم و دانش به سمت مطالعات میان رشته ای حرکت می کند. در این مورد اجماع نظر نسبی وجود دارد که از طریق پژوهش های میان رشته ای شناخت معتبر و درستی می توان در خصوص پدیده ها دست یافت . از این رو یکی از الویت های دانشکده علوم انسانی و اجتماعی تاسیس رشته های میان رشته ای در حوزه علوم انسانی است تا بستر مناسبی جهت داوطلبان ورود به این دسته از رشته ها فراهم آید

 

2- رشته های علوم سیاسی ، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی ( پژوهشگری)جز اولین رشته هایی هستند که در این دانشکده تاسیس شده اند، از این رو شرایط لازم جهت تاسیس مقطع دکتری برای این سه رشته فراهم است. لذا این دانشکده برای این سه رشته درخواست تاسیس مقطع دکتری نموده که پرونده این رشته ها مراحل پایانی را طی می کند.

 

3- تاسیس یک مرکز تحقیقاتی در حوزه  مطالعات علوم انسانی که تمرکز بر بومی سازی این حوزه باشد از برنامه های آتی دانشکده علوم انسانی محسوب می گردد.

 

4- برخی از رشته های این دانشکده قابلیت لازم برای تبدیل به یک دانشکده مستقل را دارا می باشند. تاسیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی، حسابداری و مدیریت از برنامه های آتی این دانشکده می باشد.