.::. دانشکده علوم، مهندسی و کشاورزی .::.

اخبار و اطلاعیه ها (گروه نقشه برداری)

اخبار و اطلاعیه ها

تاریخ: 1395/12/24 - 01:39


 

گروه نقشه برداری دانشگاه آزاد زنجان برای نیمسال تحصیلی جدید در مقاطع زیر ثبت نام می کند:

- مقطع کاردانی پیوسته نقشه برداری - (براي دانش آموختگان دور ه هاي فنی و حرفه اي ، کاردانش ، متوسطه نظري نظام جدید و هنرستان نظام قدیم)

- کاردان فنی عمران نقشه برداری (ژئودزی)

- کارشناسی پیوسته (مهندسی عمران - نقشه برداری)

جهت ثبت نام بدون کنکور و شروع تحصیل در رشته مهندسی نقشه برداری در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان،  به آدرس http://www.azmoon.org  مراجعه بفرمایید. 

 

[معرفی گروه نقشه برداری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان]

[معرفی رشته مهندسی نقشه برداری]

 

توجه : فارغ التحصیلان دوره هاي کاردانی( اعم از پیوسته و ناپیوسته) غیرمشمول، مجاز به ثبت نام در دوره کارشناسی پیوسته میباشند. بر این اساس دانش آموختگان دوره هاي فنی و حرفه اي ، کاردانش ، متوسطه نظري نظام جدید و هنرستان نظام قدیم که از مقطع کاردانی نقشه برداری نیز فارغ التحصیل گردیده اند، می توانند با حضور در مقطع کارشناسی پیوسته (مهندسی عمران-نقشه برداری) برخی از دروس گذرانده شده در مقطع کاردانی را بر اساس ضوابط موجود معادل سازی نموده و با گذراندن مابقی دروس در رشته مهندسی نقشه برداری فارغ التحصیل گردند. مزیت فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته به جای کارشناسی ناپیوسته برای ایندسته از دانشجویان، امکان اخذ پروانه اشتغال نظام مهندسی در صلاحیت های طراحی و نظارت همچون تمام مهندسین نقشه بردار می باشد. در صورتی که برای مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) با پیشوند تکنولوژی یا علمی کاربردی، صرفاً صلاحیت نظارت در نظام مهندسی ساختمان قابل اخذ است.

 

 

  آیا میدانید دانشگاه آزاد اسلامی زنجان تنها واحد دانشگاهی در شمال غرب کشور میباشد که در مرکز استان اقدام به پذیرش دانشجو در رشته نقشه برداری مینماید.؟

 آیا میدانید مدارک دانشگاهی مراکز استانهای دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قوانین اتحادیه اروپا بدون ارزیابی و تکمیل واحد  پذیرفته شده و امکان ادامه تحصیل در اروپا میسر میباشد.

 آیا میدانید با وجود وضعیت نامناسب کاری برای اکثر رشته های مهندسی، رشته نقشه برداری به خاطر تعداد بسیار محدود فارغ التحصیلان آن و ماهیت بین رشته ای، تقریبا فاقد مهندس بیکار میباشد!

 آیا میدانید مهندسین نقشه برداری و مکانیک دارای بیشترین درآمد در نظام مهندسی زنجان میباشند.  درحالیکه صرفا برای حدود 2% مهندسین سایر رشته ها امکان ارجاع کار را دارند.

 آیا میدانید مهندسین رشته نقشه برداری امکان عضویت و اخذ پروانه توام را در دو نظام مهندسی ساختمان و معدن را دارند!

 

 

 

 

[بازگشت به صفحه دانشکده]